تیک آبی اینستاگرام

راه های دریافت تیک آبی اینستاگرام چیست؟

اگر شما هم تیک های آبی کوچکی را کنار آیدی اینستاگرام افراد مشهور را دیده اید ممکن است ،

ممکن است کنجکاو شوید که اینها چه چیزی هستند.

جواب ساده است :‌ این صفحات ، اکانت های مورد تایید اینستاگرام هستند که نشان دهنده اصالت آن پیج است.

همانند تیک ابی توییتر برای نشان دادن اصالت صفحه ، تیک آبی اینستاگرام هم به کاربران نشان می دهد که صفحه مورد نظر متعلق به شخص و یا شرکت مورد نظر هست و اصالت آن را نشان میدهد و در این صورت میتوان پیج های اصلی را از پیج های فیک تشخیص داد.

با این که اکانت های تایید شده با تیک آبی ، متعلق به سلبریتی ها ، اینفوینسر ها و شرکت های بزرگ و معتبر هست اما همه می توانند نسبت به گرفتن تیک آبی اقدام کنند (حتی پیج های شخصی)

اما نکته مهم این است که چگونه این کار را به نحو احسن انجام داد که شانس دریافت تیک آبی زیاد باشد؟آیا راهنمایی برای دریافت تیک ابی وجود دارد؟

ما در کنار شما هستیم تا شما را راهنمایی کنیم!

فرقی ندارد که شما کاربر جدید و یا کاربر حرفه ای اینستاگرام ، کاربر ساده و یا تولید کننده محتوا هستید ، تایید شدن صفحه شما و دریافت تیک آبی میتواند عامل مهمی برای کسب اعتبار و اعتماد دیگران نسبت به شما شود.امروز قرار است که پروسه ی تایید و وریفای شدن از طرف اینستاگرام را به شما آموزش دهیم.

راهنمای مقاله

چرا دریافت تایید اینستاگرام مهم است؟

فرض کنید که شما در اکسپلور اینستاگرام در حال دیدن پست های رندوم از پیج های برند های مورد علاقه تان، سیاست مداران ، بازیگران ،هنرمندان و …هستید. اگر شما تیک آبی کنار اسم آن ها را ببینید می فهمید که پستی که مشاهده میکنید قابل اعتماد و از طرف آن فرد یا سازمان است نه از طرف کسی که در حال تلاش برای جا زدن خود به جای دیگری است!

خبر خوش این است که این امکان فقط برای پیج های میلیونی و … نیست.واقعیت این است که امروزه همه پیج ها می توانند با یک پروسه مشخص تیک آبی را دریافت کنند.

اگر شما یک بازاریاب اینترنتی هستید که می خواهید فروش تان را افزایش بدهید و یا تولید کننده محتوا هستید ، داشتن یک پیج اینستاگرامی با تیک آبی نشان دهنده معتبر و واقعی بودن شما خواهد بود.

کارشناسان اینستاگرام در فالوور آفیشیال طی تحقیقاتی به این پی بردند که این تصور که اکثر کاربران شبکه های اجتماعی در صورتی که بدانند با برند یا افراد واقعی تعامل دارند احساس بهتری میکنند نه یک فرد فریبکاری که خود را به عنوان یک فرد مشهور و یا برند تجاری جا بزند.

اگر شما هم می خواهید از مزایای وریفای شدن بهره مند شوید اما نمیدانید چگونه تیک آبی را بگیرید، نگران نباشد ما در مورد کل پروسه شما را راهنمایی خواهیم کرد تا به آن دست پیدا کنید.

چگونه در اینستاگرام وریفای شویم؟

بیایید با خودمان روراست باشیم!داشتن تیک آبی کنار نام کاربری کم و بیش نشانه ی مشهور و معروف بودن است.این آیکون کوچک آبی رنگ کنار نام خیلی از افراد مشهور و برند های معروف آمده است و در نتیجه با این که اینستاگرام این قابلیت را برای پیج های شخصی و کوچک هم اضافه کرده است، پروسه ی تایید شدن از سمت اینستاگرام هنوز هم می تواند مشکلات زیادی داشته باشد!

با داشتن تیک آبی کنار اسم خودتان و یا برند تان، شما به منبع اصلی اخبار و هر چیزی که مربوط به برند شما هست،تبدیل می شوید.افراد می فهمند که با صفحه ی معتبر حرف میزنند و باعث اعتماد آنها به شما خواهد بود.اگر شما خدماتی را ارایه میدهید و یا محصولی برای فروش دارید این می تواند یکی از بزرگ ترین عوامل تبدیل دنبال کننده (فالوور) به مشتری شود.

همانگونه که گفتیم، با این که اینستاگرام این امکان را به همه اکانت ها داده است، اما گرفتن تاییدیه کار آسانی نیست.برای هموار کردن این مسیر، باید بعضی استاندارد ها را رعایت کنید.

با توجه به گفته های اینستاگرام، صفحه شما باید مورد علاقه عموم مردم باشد و همچنین شما باید همواره از قوانین اینستاگرام پیروی کنید.حساب  شما باید پیش نیاز های زیر را داشته باشد تا واجد شرایط  تیک آبی شود:

حساب کاربری شما باید کاملا معتبر و اصل باشد

شما برای تایید شدن باید ثابت کنید که همان کسی که ادعا می کنید هستید.برای اثبات نکات زیر می تواند به شما در این مرحله کمک کند:

 • پیج اینستاگرام تان باید حداقل ۱۰۰۰ فالوور داشته باشد. باید این نکته را بدانید که داشتن فالوور های بیشتر شانس شما را در دریافت تیک آبی اینستاگرام افزایش می دهد. شما همین الان می توانید با خرید فالوور ، خرید لایک و خرید ویو شانس خود را بالا ببرید.

 

 • ممکن است لازم باشد عکس از کارت ملی / پاسپورت / گواهی نامه یا چیز های دیگری به عنوان مدارک شناسایی ارایه دهید.
 • قبل از درخواست دادن حتما اسم خودتان/برندتان را در بیوگرافی پیج بنویسید.
 • اگر اکانت شما، اکانت تجاری باشد ، برای تایید شدن ممکن است لازم باشد که اسناد تجاری ارایه دهید.
 • حساب کاربری شما باید یونیک و تک باشد
 • اینستاگرام روی تک بودن صفحات سختگیری زیادی میکند. اگر از عکس های شما در صفحات دیگر استفاده شده آن ها را ریپورت کنید تا آن صفحات پاک شوند.
 • صفحاتی مثل صفحات فن پیج مشاهیر و هنرمندان و … واجد شرایط نخواهند بود همچنین صفحاتی که خودشان تولید محتوا نمی کنند نیز واجد شرایط دریافت تیک آبی نخواهند بود.
 • همچنین مطمین شوید که پست هایی که ارسال می کنید در زمان مناسب است و طبق الگوریتم های اینستاگرام به اکثر فالوور هایتان نمایش داده می شود.
 • حساب کاربری شما باید برای مشاهده عموم آزاد باشد.
 • یکی از گام های رسید به تیک آبی این است که پیج شما حالت عمومی یا همان پابلیک داشته باشد. با این که برخی از شرکت ها  با وجود پرایوت بودن صفحه آن ها از طرف اینستاگرام وریفای شده اند اما در حالت کلی بهتر است پست های شما را دیگران بتوانند ببینند و همانگونه که گفتیم حالت جذابیت عمومی را داشته باشد.
 • در حساب کاربری تان به جزءیات اهمیت بدهید.

باید به جزءیات، مو به مو در جا های مختلف اکانتتان دقت کنید. جند مورد از این جزییات عبارتند از :

 1. بیوگرافی کامل (نام و نام خانوادگی، سن، محل زندگی و ….)

2. عکس پروفایل مناسب که شامل ۲ نوع می باشد :

 • شخصی
 • برند

 3.  پست های اورجینال و مرتبط با موضوع پیج

 4. به اینستاگرام نشان دهید که یک صفحه ی فعال هستید.این کار را می توانید با پست گذاری مرتب، استوری های روزانه، لایو و …. نشان داد.

کاری کنید که صفحه شما برای عموم مردم جذاب باشد و مورد توجه قرار گیرد.

اینستاگرام به صراحت گفته است که حساب هایی که نماینده یک فرد، برند یا شرکت، سازمان یا ارگان عمومی برجسته باشد تایید خواهند شد.به همین خاطر شما باید نرخ تعاملاتان را با پست و استوری و لایو های جذاب افزایش دهید و از منابع خبری قابل توجه و معتبر برای معرفی خودتان استفاده کنید و از هشتگ گذاری درست و موثر استفاده کنید. همچنین داشتن مخاطبانی که از شما حمایت کنند و پست های شما را لایک و ذخیره کنند و کامنت بگذارند، می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

بعد از این که پیجتان را آماده ی تیک آبی کردید حال می توانید با مراحل زیر وریفای شوید:

 1. در پروفایل حسابتان، روی دکمه منو در بالای صفحه کلیک کنید.

2. بر روی تنظیمات کلیک کنید.

3. به پایین بروید و روی گزینه “حساب(account)” کلیک کنید.

4. اکنون روی “درخواست تایید(Request verification)” کلیک کنید تا مراحل شروع شود.

5. نام کامل خودتان و یا بیزینس تان را وارد نمایید.

6. یک عکس با کیفیت بالا از شناسنامه و یا اسناد تجاری شرکت خود بارگذاری کنید.

7. بر روی گزینه “ارسال(send)” کلیک کنید.

اگر حساب شما با شرط های ذکر شده اول این مقاله مطابقت داشته باشد، شانس شما برای گرفتن تاییدیه اینستاگرام بسیار زیاد است. 

کامنت بگذارید ...