بهترین زمان پست گذاری اینستاگرام برای دیده شدن بهتر به فالوور های تان

برای پیدا کردن مخاطبان هدفتان در اینستاگرام، علاوه بر این که شما باید محتوای جذاب و مفید تولید کنید و به اشتراک بگذارید، باید کار های دیگری بکنید که محتوایی که به اشتراک می گذارید به فالوور های تان نشان داده شود.

در اوایل،اینستاگرام الگوریتم خاصی استفاده نمی کرد و همانگونه که شاید یادتان بیاید، پست ها را به صورت ترتیب زمانی نشان می داد.

اما از سال ۲۰۱۶ اینستاگرام الگوریتم های خود را در برنامه اش افزود و پست هایی که به شما نمایش داده می شود، پست هایی هستند که شما به آنها بیشتر علاقه مند هستید.

همه این کار ها برای جذب و نگه داشتن کاربران داخل اینستاگرام است. پس الگوریتم ها همه پست ها را به شما با ترتیب نشان نخواهد داد و شما بر اساس علاقه شما و زمان های آنلاین بودنتان پست ها را خواهید دید.

اگر شما محتوای تان را، از پست تا استوری و .. ، در زمان مناسب به اشتراک نمی گذارید ، باید این نکته را بدانید که همه مخاطبانتان محتوای شما نخواهند دید و شما شانس تعامل با دنبال کنندگان تان را از دست خواهید داد.

پس چه کاری کنیم تا همه فالوور های مان پست های مان را ببینند؟

جواب ساده است ، زمانی که اکثر مخاطبان تان در اینستاگرام فعال هستند.

در ادامه ، نتیجه تحقیقات تیم فالوور آفیشیال را به شما در مورد زمان مناسب پست گذاری خواهیم گفت.

راهنمای مقاله

بهترین زمان پست گذاری کی هست؟

زمان پست گذاری اینستاگرام

بعد از تحقیقات بر روی هزاران پیج اینستاگرامی و میلیون ها پست ، تیم فالوور آفیشیال به این نتیجه دست یافت که هیچ زمان مشخصی برای پست گذاری وجود ندارد.

زمان مناسب برای هر پیجی با توجه به مخاطبان مختلفی که هست ، فرق می کند اما به طور متوسط بهترین زمان ، ساعت ۱ الی ۲ بعد از ظهر در روز های کاری است و در روز های تعطیل و آخر هفته ها ، ۳ بعد از ظهر و ۶ بعد از هم زمان خوبی است.

اما این ساعات برای همه صدق نمی کند ، پس با ما همراه باشید تا در ادامه به شما یاد بدهیم که بهترین زمان پست گذاری برای شما چه زمانی است.

دلایل برخی از ساعات مناسب عبارتند از‌ :

  • برخی از بازدید های خوب در اینستاگرام در ساعات ۵ تا ۷ صبح روز های سه شنبه و چهارشنبه اتفاق می افتد به این دلیل که خیلی از افراد موقع بیدار شدن قبل از این که کاری بکنند اینستاگرام را چک میکنند.
  • پست گذاری در ساعات ۱۱ صبح الی ۲ ظهر در روز های کاری هم راندمان زیادی دارد. در این زمان مشخص شده ملت مشغول خوردن نهار هستند و شبکه های اجتماعی را چک می کنند و حتی کسانی که مشغول کار هستند در این ساعات خسته می شود و یک وقفه در کار اتفاق می افتد.

همچنین طی تحقیقات تیم فالوور آفیشیال ، پست گذاری مرتب در یک بازه زمانی مشخص به دیده شدن پست کمک می کند.

بهترین وقت به اشتراک گذاشتن پست برای پیج خودتان را پیدا کنید

همانطور که قبلا عرض کردیم ، به دلیل متفاوت بودن فالوور ها در پیج های مختلف ، زمان مناسب برای هر پیجی متفاوت است و در این قسمت قصد داریم راه های پیدا کردن زمان مناسب را به شما یاد بدهیم :

۱ – برای شناسایی بهترین موقع ، از پلتفرم های مدیریت شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

۲ – از Instagram insights استفاده کنید.

۳ – زمان ارسال پست را آزمایش کنید تا بفهمید کی بهترین موقع ارسال پست است.

۴ – به برنامه ها و زمان های پیج های رقیبتان نگاه کنید و از آنها الگو بگیرید.

به دلیل این که در گزینه اول ملتزم پرداخت وجه به این گونه برنامه ها هستید در ادامه ۳ گزینه ی بعدی را برایتان شرح می دهیم.

Instagram insight

اینسایت اینستاگرام

اینسایت اینستاگرام یک ابزار برای تجزیه و تحلیل درون برنامه اینستاگرام است که می تواند به شما کمک کند زمان مطلوب ارسال پست برای مخاطبانتان را بفهمید.

اولا که این ابزار می تواند تمامی اطلاعاتی را که فکرش را می کنید را به شما بدهد. از جمله اطلاعاتی از قیبل :

۱ – مکان

۲ – جنسیت

۳ – سن

۴ – زمان بیشترین فعالیت کاربران (هنگام مشاهده این مورد حواستان به مناطق زمانی باشد)

با مشاهده این اطلاعات ، می توانید بفهمید که فالوور های تان از کجا هستند و چه زمان هایی بیشترین فعالیت را دارند که در سرانجام این کار ، می توانید استراتژی برای خودتان تعریف کنید و طبق آن پیش بروید.

زمان ارسال پست را آزمایش کنید

آزمایش زمان پست گذاری

خواه طرفدار ارقام و نمودار ها باشید خواه از آنها متنفر باشید ، می توانید با استفاده از کمی آزمون و خطا ، موقع مناسب پست را بفهمید. کافی است رو یک کاغذ مقدار تعامل تان را در تایم های مختلف مقایسه کنید تا به نتیجه برسید.

ابتدا ۵ پست همسطح بسازید و آماده کنید و در روز های مختلف و ساعات مختلف امتحان کنید.(منظور از پست همسطح این است که ، کیفیت محتوا و … یکسان باشد و طوری نباشد که پست ها تفاوت زیادی داشته باشند)

فرض کنیم شما تایم های ، ۱۰ صبح ، ۱۱ صبح ، ۱۲ ظهر ، ۱ ظهر و ۲ ظهر را انتخاب کردید. این ساعات به شما یک دید کلی در مورد تایم های صبح می دهد.

این روش و متد زمان بر است و نیاز به صبر دارد اما نتایج آن واقعی تر خواهد بود و شما تایمینگ های مناسب خود را بر اساس فالوور هایتان متوجه خواهید شد

پیج های رقیب موفق تان را معیار قرار دهید

این استراتژی برای پیج هایی که از صفر شروع می کنند عالی است.

میزان تعاملی که با کاربر خواهید داشت بستگی به کار شما و در هر زمینه متفاوت است. اگر میخواهید بدانید که بالاترین بازدهی در صنعت شما چقدر است ، نگاه به پیج های موفق در زمینه شما ، کمک تان خواهد کرد.

۱ الی ۳ پیج برتر در حوزه خودتان را انتخاب کنید و به آرامی به بررسی آنها بپردازید. به زمان پست گذاری آنها و بازده هر پست آنها نگاه کنید ، این کار یک دید کلی به شما خواهد داد.

به این معنی که نه تنها شما می توانید زمان بندی درست برای اشتراک پست را بدست بیاورید بلکه می توانید از محتوای تولیدی آنها الگو بگیرید.

کامنت بگذارید ...