شادوبن اینستاگرام

شادوبن اینستاگرام چیست و چگونه از آن خارج شویم؟

تجربه ی از دست دادن تعامل با مخاطبان اینستاگرام و همچنین از دست دادن فالوور های اینستاگرام در 1 روز ، از کابوس های فردی است که در این شبکه اجتماعی فعالیت می کند. یا به عنوان مثال فرض بفرمایید که هر پستی که در اینستاگرام منتشر می کنید در نتایج جست و جوی هشتگ هایش دیده نمی شود و همچنین تعداد کمی از فالوور های تان آن را مشاهده می کند.

همه این ها جزو اتفاقاتی بود که کاربران اینستاگرام با آن مواجه شده بودند. در چند ماه اول همه سردرگم به دنبال دلایل این اتفاق بودند تا فهمیدند که به دلیل پدیده ای به نام شادوبن اینستاگرام است.

تیم فالوور آفیشیال قصد دارد در این مقاله هر آنچه که باید در مورد شادوبن اینستاگران بدانید را برای شما توضیح دهد.

راهنمای مقاله

شادوبن اینستاگرام چیست؟

به صورت کلی شادوبن یعنی جلوگیری از انتشار محتوای یک کاربر در اینستاگرام ، به طوری که آن کاربر از این قضیه خبر ندارد. پس شما هم اگر دچار شادوبن اینستاگرام شدید ، به هیچ عنوان به شما اطلاع داده نخواهد شد.

زمانی که پیج اینستاگرام شما شادوبن می شود ، محتوایی که در اینستاگرام به اشتراک می گذارید صرفا به فالوور های شما نشان داده خواهد شد. ( آن هم بخشی از فالوور های تان! )

در نتیجه تعامل شما با دنبال کننده های تان کمتر خواهد شد ( تعامل = لایک / کامنت / بازدید / تعداد اشتراک گذاری و … )که این موضوع هم سبب جلوگیری از رشد پیج شما می شود.

می توان شادوبن اینستاگرام را مسدودی مخفی صفحه ی اینستاگرامی نامید چرا که محتوای شما به کمتر کسی نشان داده می شود و شما هم از این موضوع بی خبر هستید.

چرا شادوبن ایجاد شد؟

اگر از منظر کاربران به این قضیه نگاه کنیم ، شادوبن اینستاگرام می تواند یک مصیبت برای یک فرد باشد که از اینستاگرام درآمد زایی می کند. اما اگر از منظر اینستاگرام ببینیم ، می فهمیم که داشتن این سیستم برای جلوگیری از کار های مخرب لازم است.

اینستاگرام هم همانند دیگر بستر های ارتباطی دارای قوانینی است که بتواند فضایی سالم را به کاربران ارائه دهد. اما با این حال برخی کاربران به دنبال سوء استفاده از این قبیل اپلیکیشن ها دارند.

به عنوان مثال برخی ها ، از ربات های اینستاگرام برای تبلیغات و رشد پیج شان استفاده می کنند. فرض بفرمایید که اگر استفاده از این ربات ها در قوانین اینستاگرام آزاد می بود و همه پیج ها برای تبلیغات کار شان به شما دایرکت می دادند. می دانید روزانه با چند هزار پیام مواجه می شدید؟ و آخر سر هم مجبور به خارج شدن از این شبکه اجتماعی می شدید.

همچنین اگر استفاده نامحدود از هشتگ ها ممکن می شد ، کاربران برای گرفتن بازدید بیشتر از همه هشتگ های مرتبط و غیر مرتبط استفاده میکردند و شمایی که به دنبال جست و جوی هشتگ خاصی بودید ، به هیچ وجه به خواسته تان نمی رسیدید.

از کجا بدانیم شادوبن شده ایم؟

اگر پیج شما هم اکنون شاهد افت تعامل می باشد ، ممکن است گرفتار شادوبن اینستاگرام شده باشید اما هر افت نرخ تعاملی ، دلیل بر شادوبن نیست.

اینستاگرام همواره در حال تغییر الگوریتم هایش است و شما هم ممکن است در لا به لای این الگوریتم ها دچار کاهش تعامل شده باشید.

اما برای این که بدانیم پیجی شادوبن شده است یا نه ، چند راه داریم که این موضوع را تست کنیم.

تاثیر شادوبن بر روی تعامل پیج اینستاگرام

استفاده از روش جست و جوی هشتگ ها

برای ابن که بدانید پیچ اینستاگرام شما شادوبن شده است یا خیر ، کافی است که پستی را به اشتراک بگذارید و در قسمت کپشن از یک هشتگ مخصوص (که از طرف دیگران زیاد استفاده نشده است ، مثل : فالوور_آفیشیال و … ) استفاده کنید.

حالا کافی است که با یک پیج دیگر آن هشتگ را جست و جو کنید. اگر که پست تان را در میان نتایج جست و جوی هشتگ ها مشاهده نکردید پیج شما شادوبن شده است.

استفاده از ابزار تست شادوبن

یکی از راه هایی که می توانید بدانید آیا پیج اینستاگرامی تان شادوبن شده است و این که این شادوبن روی چه هشتگ هایی اعمال شده است ، استفاده از ابزار Triberr است.

تنها کافی است که وارد سایت مربوطه شوید و ثبت نام کنید تا تمام پست های تان را برای شما بررسی کند.

استفاده از Instagram Analytics

یک راه دیگر برای فهمیدن شادوبن بودن پیج اینستاگرام ، بررسی آنالیتیکس اینستاگرام است. شما می توانید با بررسی تعداد Profile visit ، Impressions و مولفه های دیگر ببینید که آیا نرخ تعامل شما به طور ناگهانی افت داشته است یا خیر!

راه های جلوگیری و رفع شادوبن اینستاگرام

  1. به هیچ عنوان از ربات های اینستاگرام استفاده نکنید. اگر اکانت تان به ربات های ارسال پیام خودکار و … متصل است ، همین الان از آن ها خارج شوید و رمز عبورتان را عوض کنید.
  2. از محتوا ها و هشتگ های ممنوعه اینستاگرام استفاده نکنید. چون که اینستاگرام استفاده از محتوای خشونت آمیز ، جنسی و … را ممنوع کرده است و در صورتی که شما از آن ها استفاده کنید در مرحله اول وارد شادوبن اینستاگرام خواهید شد و در صورت تکرار امکان از دست دادن پیج تان را خواهید داشت.
  3. در زیر هر پست تان ، از هشتگ های مرتبط با آن محتوا استفاده کنید. با این که سقف استفاده از هشتگ ها در اینستاگرام 30 عدد است ، مقدار توصیه شده برای هر پست حداکثر 7 – 8 عدد است.
  4. استفاده از روش فالو آنفالو ممنوع! خیلی ها برای جذب فالوور از روش قدیمی فالوو کردن افراد و سپس آنفالو کردن آن ها استفاده می کنند که 100% باعث شادوبن شدن شما می شود. در صورتی که با استفاده از سرویس خرید فالوور اینستاگرام فالوور آفیشیال بسیار راحت می توانید به تعداد فالوور مورد نظر خود برسید.
  5. سعی کنید طبیعی باشید و در هر روز حداکثر 20 لایک و 10 کامنت در پست های دیگران داشته باشید.
  6. کامنت های تکراری ممنوع! خیلی ها برای بازاریابی زیر پست افراد مختلف کامنت های تکراری می گذارند که این خود باعث شادوبن شدن پیج شان می شود.

جمع بندی

شادوبن اینستاگرام در تعامل و رشد پیج شما می تواند اختلال بزرگی ایجاد کند که نتیجه اش ضرر های مادی و معنوی است.

برای این که درگیر شادوبن نشوید ، بهتر است که از برنامه های متفرقه و ربات های اینستاگرامی استفاده نکنید و به صورت کلی رفتار طبیعی در این شبکه اجتماعی داشته باشید.

چنانچه که از قوانین اینستاگرام پیروی می کنید ، جای نگرانی خاصی وجود ندارد اما اگر به رفتار خود شک دارید بهتر است که روش هایی که ما به شما گفتیم را به کار بگیرید تا مبادا درگیر این مسئله شوید.

شادوبن اینستاگرام یک الگوریتم تنبیهی از طرف اینستاگرام است که باعث می شود محتوایی را که به اشتراک می گذارید ، کمتر کسی از میان فالوور هایتان ببیند. (کسانی که فالوور شما نیستند به هیچ عنوان نمی بینند)

با توجه به گزارش کاربران ، شادوبن می تواند از 14 روز تا 30 روز طول بکشد.

کامنت بگذارید ...