اعلان اسکرین شات اینستاگرام : آیا اینستاگرام اسکرین شات گرفتن را خبر میدهد؟

شبکه اجتماعی معروف و پرظرفدار اینستاگرام میلیون ها کاربر دارد و اکثر تعامل هایی که در این برنامه انجام می شوند به صورت ناشناس هستند. بسیاری از اطلاعاتی که در اینستاگرام وجود دارند اطلاعات بسیار مفیدی هستند و این که شما بخواهید از آن ها اسکرین شات بگیرید کاملا طبیعی است.

همچنین اگر شما تولید محتوا می کنید ممکن است بخواهید بدانید که چه کسانی از محتواهای اینستاگرامی شما اسکرین شات گرفته اند که چند دلیل برای این کار می توان شمرد :‌کنجکاوی ، امنیت و یا به دلیل جمع آوری اطلاعات و بررسی بازدهی پیج

پس ،آیا واقعا می توان فهمید که چه کسی از پست ، استوری و کلا محتوای ما اسکرین شات گرفته است؟ آیا اینستاگرام اسکرین شات را اعلان می کند؟

پاسخ این است که قبلا ها این قابلیت وجود داشته اما امروزه این امکان در اپلیکیشن اینستاگرام وجود ندارد و حذف شده است.

بعضی اپلیکیشن ها ادعا می کنند که می توانند به شما گزارش دهند چه کسی از پست و استوری شما اسکرین شات گرفته است ، آیا این برنامه ها وقعی اند؟

بله ، بعضی اپلیکیشن ها این ادعا را دارند ، اما نکته قابل تامل این است که ، زمانی که اینستاگرام این اطلاعات را مخفی کرده است و به هیچ کس و هیچ برنامه ای این اجازه را نمی دهد ، آیا ادعای این اپلیکیشن ها واقعی اند؟

مسلم است که خیر! همه این اپلیکیشن ها برای اهدافی مثل جاسوسی  و سو استفاده ساخته شده اند و ما به شما اکیدا توصیه می کنیم که از این برنامه ها به هیچ عنوان استفاده نکنید.

راهنمای مقاله

قبلا ها چگونه گرفته شدن اسکرین شات خبر داده می شد؟

اعلان اسکرین شات اینستاگرام

خبر دادن اسکرین شات در اینستاگرام یک افسانه نیست ! چندی پیش اینستاگرام ، وقتی کسی از استوری اینستاگرام و یا پست اینستاگرام عکس می گرفت ، همان موقع برای کسی که آن محتوا را به اشتراک گذاشته ، نوتیفیکیشن و اعلان میداد.

این اعلان از طریق دایرکت ارسال می شد اما این ویژگی برای چند ماه در سال ۲۰۱۸ بر روی اینستاگرام وجود داشت تا این که این برنامه تصمیم بر حذف این قابلیت گرفت.

 

آیا شما هنوز هم زمانی که کسی از محتوای شما اسکرین شات می گیرد ، نوتیفیکیشن دریافت می کنید؟

اینستاگرام یک برنامه ی ثابت نیست و دایما در حال تغییر و آزمایش است به طوری که حتی بعضی از قابلیت ها را برای کاربران یک منطقه اضافه می کند و بعضی از قابلیت ها را برای برخی مناطق حذف میکند.

پس اگر شما هنوز هم اعلان برای عکس های گرفته شده از محتوای تان دریافت می کنید ، جای تعجبی نیست.

با این حال ، به نظر می رسد که این قابلیت به کلی حذف شده است و اینستاگرام دیگر همچنین امکانی را برای کاربرانش ارایه نمی دهد.

 

آیا زمانی که از استوری کسی اسکرین شات میگرید به آن خبر داده می شود؟

جواب سوال “آیا مردم از عکس گرفتنم از استوری هایشان با خبر می شوند؟” ، نه خیر است.

اگر کسی از استوری شما اسکرین شات گرفت به شما هیچ خبری داده نمی شود. بنابراین اگر اکانت شما شخصی باشد ، همه فالوور هایتان می توانند از استوری شما اسکرین شات بگیرند بدون این که به شما خبر داده شود و اگر اکانت شما عمومی باشد ، همه کاربران اینستاگرام می توانند استوری شما را ببینند و از آن بدون اطلاع شما عکس بگیرند.

 

آیا زمانی که از پست کسی اسکرین شات میگرید به آن خبر داده می شود؟

برای پست ها هم ، اینستاگرام همانند استوری ها عمل می کند. برای پیج های شخصی یا پرایوت ، فالورر های آن پیج بدون اطلاع صاحب پیج می توانند از پست های آن پیج اسکرین شات بگیرند و برای پیج های پابلیک همه کاربران می توانند بدون خبر دادن به صاحب پیج از پست های آن عکس بگیرند.

 

آیا زمانی که از دایرکت (DM) کسی اسکرین شات میگرید به آن خبر داده می شود؟

زمانی که صحبت اسکرین شات است ، بخش دایرکت مسیج ها کمی متفاوت تر کار می کند . اینستاگرام یک قابلیتی به اسم پیام های ناپدید شونده (disappearing photos and videos) دارد که فقط یک بار توسط گیرنده پیام قابل مشاهده است و در چت ها و گالری ذخیره نمی شود.

با این حال گیرنده پیام می تواند از آن اسکرین شات بگیرد ولی در این صورت یک اعلان به شما فرستاده می شود و شما را از این کار با خبر می سازد.

توجه داشته باشید که این امکان فقط برای پیام های ناپدید شونده وجود دارد و در پیام های عادی هیچ گزارشی به دست فرستنده پیام نمی رسد.

 

چگونه با آیفون از پست و استوری کسی اسکرین شات بگیریم؟

برای اسکرین شات آیفون دو راه وجود دارد :

  • راه اول : دکمه خاومش روشن و هوم را با هم فشار دهید و رها کنید.
  • راه دوم :‌از assist menu استفاده کنید و اسکرین بگیرید.

 

چگونه با گوشی اندروید از پست و استوری کسی اسکرین شات بگیریم؟

برای اندروید هم مراحل از آیفون تفاوت زیادی ندارند.

  • راه اول :‌ دکمه کم کردن صدا و دکمه هوم را همزمان به مدت ۲ ثانیه فشار دهید.
  • راه دوم : همچنین خیلی از گوشی های اندرویدی از حرکات خاصی استفاده میکنند. مثل کشیدن ۳ انگشت به پایین روی صفحه گوشی برای اسکرین شات گرفتن.

 

آيا می توان از پست و استوری های ویدیو گرفت؟

بله ، اگر گوشی شما آیفون باشد با کشیدن صفحه از پایین به بالا ، و کلیک روی گزینه ی دایره شکل ، رکورد ویدیو شروع می شود و با تکرار این مراحل ، تمام می شود.

و اگر گوشی شما اندروید باشد ، برنامه هایی در گوگل پلی وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید.

کامنت بگذارید ...