ارور 5xx اینستاگرام

راه حل های تضمینی در مواجهه با ارور 5xx اینستاگرام

فرض کنید که  روز جمعه است  و شما در این روز کسل کننده میخواهید با اینستاگرام کمی مشغول شوید اما زمانی که می خواهید با استفاده از مرورگر وارد اکانت تان شوید ناگهان با ارور 5xx مواجه میشوید.

چندین خطا وجود دارد که شما هنگام بازدید از از وب سایت های معروف مثل instagram.com  با آن روبرو خواهید شد. گاهی اوقات راه حل  خیلی ساده مثل رفرش کردن صفحه مرورگر است.اما گاهی اوقات این خطاها و مشکلات به سادگی حل نمی شوند. نکته ناامید کننده این است که شما هنگام مواجهه با ارور چیزی جز کد ارور دستگیرتان می شود.

دلایل خطای سرور 5xx  اینستاگرام می تواند از مشکلات اینترنت شما تا مشکلات سرور اینستاگرام باشد  و پیدا کردن راه حل برای آن بسیار سخت است زیرا که دلایل بسیار متنوع و گسترده می باشد. ما در ادامه به شما در مورد چگونگی شناسایی ارور های اینستاگرام و راه حل های آنها توضیح خواهیم داد.

راهنمای مقاله

ارور 5xx اینستاگرام به چه معناست ؟

همانطور که قبلا به شما گفتیم دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است شما با ارور های 5xx  مواجه شوید. 5xx یعنی اروری که کد آن با ۵ شروع می شود و سه رقمی است. حالا این کد می تواند 500  باشد 510  باشد و یا …

5xx error

بیایید نگاهی به این خطا ها و شدت آن ها بیاندازیم

 • خطای ۵۰۰  –  Internal server error

به این معنی است که سرور با شرایط غیر منتظره ای مواجه شده است و از سرویس دهی به درخواست های مشتری جلوگیری می کند.

 • خطای ۵۰۱   – Not Implemented

به این معنی است کهسرور از توابع مورد نیاز برای پردازش درخواست مشتری پشتیبانی نمی کند.

 • خطای ۵۰۲   – bad getway

سرور هنگام تلاش برای پردازش درخواست مشتری با خطا روبرو شده است.

 • خطای ۵۰۳  –  service unavailable

نشان می‌دهد که سرور به دلیل درخواست های زیاد مشتریان و اورلود شدن قادر به مدیریت درخواست ها نیست.

 •  خطای ۵۰۴  –  getway timout

سرور پاسخی به موقع از طرف سرورهای کمکی برای تکمیل فرم درخواست کاربر و مشتری دریافت نکرده است. 

 •  خطای ۵۰۵  – HTTP version not supported

سرور ورژن پروتکل http را که مرورگر شما از آن استفاده می کند توسط سرور یا ساپورت نمیشود و یا رد می شود.

 •  خطای ۵۰۶  – variant also negotiates

این خطا مربوط به گوگل پلی می باشد

 •  خطای ۵۰۷ ـ   insufficient storage

این ارور کد زمانی فرستاده می شود که سرور فضای کافی برای انجام درخواست کاربر ندارد.

 • خطای ۵۰۸  – loop detected

زمانی که سرور با یک حلقه نامتناهی روبرو می شود که نمی تواند آن را حل کند این خطا فرستاده میشود.

 • خطای ۵۱۰  – not extended

میزبان برای پاسخگویی به درخواست کاربر به اطلاعات بیشتری نیاز دارد.

 • خطای ۵۱۱  – network authentication required

کاربر  اعتبار کافی برای وصل شدن به شبکه سرور ندارد.

این خطاها رایج ترین خطاهایی  هستند ممکن است شما هنگام تلاش برای وصل به اینستاگرام مواجه شوید. حال بیایید در مورد رفع این خطا ها و راه حل های آن صحبت کنیم.

رفع ارور های 5xx در اینستاگرام

همانطور که دیدید بین شما و گشت و گذار در اینستاگرام می تواند مشکلات زیادی باشد خبر بد این است که اگرچه برای این مشکلات راه حل وجود دارد اما ممکن است این راه حل ها کارگشا نباشند. باید بدانید که اکثر این مشکلات از خود وبسایت هست و با گذشت کمی زمان حل می شود. خبر خوب همین است که خطاهای 5xx  متداول نیستند و ممکن است فقط دو سه بار در سال اتفاق بیفتند.

 در ادامه شما را با برخی از راه حل ها آشنا می کنیم  

 • راه حل ارور ۵۰۰ اینستاگرام

این اشکال که مربوط به سرور داخلی می باشد چیزی نیست که شما بتوانید کاری انجام دهید و مشکل از طرف اینستاگرام است

 • راه حل ارور ۵۰۱ اینستاگرام

شما زمانی با این مشکل روبرو می شوید که گوشی اندرویدی تان می خواهد اپلیکیشن اینستاگرام را به وسیله play store  به روز رسانی کند. راه حل این مشکل این است که خودتان از طریق play store  اینستاگرام را به روز رسانی کنید و سپس گوشیتان را خاموش روشن کنید. اما توجه داشته باشید که اگر گوشی تان از rom  شخصی استفاده می کند  این مشکل اتفاق می افتد.

 •  راه حل ارور ۵۰۲ اینستاگرام

باید شما کش فایل هاتان را در مرورگر پاک کنید حواستان به کوکی های سایت باشد. همچنین برای مطمئن شدن می‌توانید از مرورگرهای دیگر استفاده کنید.

 •  راه حل ارور ۵۰۳ اینستاگرام

زمانیکه سرور اورلود می شود این اتفاق صورت می‌گیرد. در این مورد شما نمی توانید کاری انجام دهید مگر اینکه صفحه مرورگرتان را رفرش کنید

 •  راه حل ارور ۵۰۴ اینستاگرام

همانند ارور ۵۰۱ این اتفاق  مرتبط با play store است راه حل شما خاموش روشن کردن گوشی همچنین خارج شدن و دوباره ورود کردن به اکانت گوگل تان می باشد آخرین مرحله به روز رسانی play store است.

 • راه حل ارور ۵۰۵ اینستاگرام

یکی از دلایلی که این اتفاق رخ می‌دهد این است که تاریخ و تقویم دستگاهی که از آن برای ورود استفاده میکنید به روز نیستو یا شاید تاریخ و تقویم مرورگرتان مشکل دارد.

 • راه حل ارور ۵۰۶ اینستاگرام

مانند ۵۰۱ و ۵۰۴ می‌باشد شما می توانید از راه حل هایی که برای این خطا ها گفته شد استفاده کنید

 •  راه حل ارور ۵۰۷ اینستاگرام

آسان میزبان در تخصیص فضا برای درخواست های جدید مشکل دارد و شما نمی توانید برای این کاری می کنید مگر ریفرش  کردن مرورگر

 • راه حل ارورهای ۵۰۸ و ۵۱۰ و ۵۱۱ اینستاگرام

 این مشکلات مربوط به میزبان می باشد و هیچ کاری از دست شما بر نمی آید

از کجا بفهمیم که مشکل از ماست و یا اینکه مشکل از اینستاگرام است ؟

قبل از اینکه شما از این مشکلات خسته شوید بهتر است که بدانید مشکل از شماست و یا از طرف اینستاگرام می باشد. در صورتی که مشکل از طرف شما باشد می توانید با عوض کردن و چک کردن اینترنتتان گوشی و یا کامپیوترتان و …  مشکل را حل کنید ولی در صورتی که مشکل از طرف به اینستاگرام باشد  شما کاری جز صبر کردن نمی‌توانید انجام دهید. این کارها عبارتند از :

آپدیت کردن اپلیکیشن

  بسیاری اوقات این مشکل پیش می آید که برنامه قدیمی شده و نیاز به آپدیت داشته باشد. اول از همه اپلیکیشن را پاک کنید سپس از play store  و یا app store  برنامه را دانلود کنید و نصب کنید ( حتماً و حتماً از منابع اصلی این کار را انجام دهید و به دیگر وب سایت ها اعتماد نکنید ) 

چک کردن هوم پیج اینستاگرام

  کار دیگری که می‌توانید انجام دهید این است که  به هوم پیج  مراجعه کنید  چنانچه دیدید که تصاویر در آنجا دانلود نمی شوند و شما نمی توانیدچیزی مشاهده کنید بدانید که مشکل از شما نیست

بازدید از وب سایت های واسط

 برخی سایت ها وجود دارند که وضعیت سایت‌های معروف را به شما گزارش می‌دهندو اگر مشکلی وجود داشت می گویند که این مشکل در کدام مناطق جهان اتفاق افتاده است.

 وب سایت downdetector.com  یکی از وب سایت های معروف برای این کار است مثال دیگر این وب سایتها isitdownorjust.me  است که می‌توانند به شما در پیدا کردن دلیل مشکل کمک کنند. 

 نتیجه گیری

همان طور که دیدید مشکلات زیادی می توانند هنگام بازدید از اینستاگرام رخ دهند شما باید با این مشکلات و راه حل های آن ها آشنا شوید تا بتوانید در مواقعی که با این گونه ارور هابرخورد می کنید بتوانید آنها را حل کنید. در این مقاله سعی شد تا به شما نکات مهم گفته شود تا اینکه  به جای صرف ساعت ها برای سر و کله زدن با این ارور ها  با استفاده از راه حل های مخصوص در عرض چند دقیقه آنها را حل کنید.

کامنت بگذارید ...