ریپست اینستاگرام

۴ راه برای ریپست کردن در اینستاگرام ( اشتراک گذاری دوباره محتوا)

امروز می خواهیم به موضوع اشتراک گذاری مجدد محتوا در اینستاگرام بپردازیم و بررسی کنیم که این کار چگونه به شرکت ها و کسب و کارها کمک می‌کند همچنین ما در این مقاله به شما چهار راه  برای پست گذاری دوباره یاد خواهیم داد.

اول از همه پست گذاری مجدد خیلی مهم است زیرا که یک راه حل جایگزین برای تولید محتوای شما است فرض کنید که شما با استفاده از اینستاگرام کسب و کارتان را تبلیغ می کنید

برای این کار لازم است که شما هر روز محتوا تولید کنید و در طول سال باید ۳۶۵ عدد محتوا و پست آماده کنید.

 در چند ماه اول  این کار شاید برای شما ساده به نظر برسد چرا که ایده برای پست گذاری زیاد است.در چند ماه اول می توانید محصولات را پست کنید و از آن ها استوری بگیرید و یا در مورد خصوصیات محصولاتتان توضیح بدهید ولی با مرور زمان متوجه خواهید شد که دیگر ایده‌ای برای تولید محتوا ندارید.

اینجاست که ریپست کردن به کار شما می آید و می توانید با این کار به تولید محتوا ادامه دهید و پروسه تبلیغ کسب و کار تان را متوقف نکنید.

راهنمای مقاله

اشتراک گذاری دوباره محتوا

چرا پست گذاری مجدد حائز اهمیت است؟

ریپستینگ این امکان را به شما می دهد که به تعداد نامحدود پست بسازید و هرموقع هر محتوایی را که دلتان خواست انتخاب کنید و آن را مجدداً به اشتراک بگذارید همچنین این نوع از محتوا می تواند نرخ تبدیل پیج تانرا بالا ببرد و برند تان را قابل اعتماد و معتبر تر کند

علاوه بر این این نکته را هم در نظر داشته باشید که مخاطبان و فالوورهای شما فقط نمی خواهند که در مورد کار و محصولات شما تبلیغ ببینند. گاهی اوقات می توانید با استفاده از سخن بزرگان و یا پیام های الهام بخش و یا عکس های زیبا از طبیعت و اینگونه محتواها در محتوای خودتان تنوع ایجاد کنید. برای کسب و کار شما مهم است که با مشتریان و مشتریان بالقوه خودتان ارتباط نزدیک برقرار کنید پس باید همیشه به تبلیغ محصولات تان بپردازید  

 با این حال در ادامه ما شما را از برخی آمار مطلع می‌کنیم که ممکن است برای شما جالب باشد  

برای مثال تحقیقات نشان داده است که ۵۹ درصد از کاربران به محتوایی که توسط کاربران در مورد خرید یک محصول مخصوصا زمانی که حرف خرید محصولات دیجیتال است تولید شده بیشتر اعتماد می کنند همه ما همین طور هستیم زمانی که میخواهیم یک محصول بخریم به عنوان مثال وقتی که می خواهیم یک گوشی بخریم  به مقاله های نقد و بررسی آن گوشی سر می زنیم اما بیشتر از محتوایی که سایت برای ما درست کرده است به کامنت ها توجه می کنیم و از کاربران می خواهیم که در صورت استفاده از آن محصول برای ما خوبی ها و بدی هایش بازگو کند

 همچنین از طریق محتوای تولید شده توسط کاربر شرکت شما می تواند با بعضی از مشتریان خودتان در شبکه‌های اجتماعی گفتگو کند طبق گزارش‌ها ۸۰ درصد از فعالیت های بازاریابی یک شرکت از طریق شبکه های اجتماعی انجام می شود به شما صرفاً با تولید محتوا در شبکه های اجتماعی تقویت می شوید  

 در آخر باید بگوییم که تحقیقات نشان داده است که وقتی صحبت از محتوای تولید شده توسط کاربر عادی میشود افراد ۳۵ درصد بیشتر از محتوای تولید شده توسط برند و یا شرکت آن را به خاطر می‌سپارند .

پس نتیجه میگیریم که پست گذاری مجدد نرخ تعامل شمارا بالا میبردمی تواند به شما در رشد پیج و همچنین افزایش شهرت کمک کند و اعتبار شما را افزایش دهد.

 اما چگونه این کار را انجام دهیم؟

بهترین راههای پست گذاری مجدد برای کسب و کار در اینستاگرام

حالا که دیدیم پست گذاری مجدد چقدر می تواند در کسب و کار ما تاثیر بگذارد یک بیزینس چگونه باید ریپست را انجام دهد؟

ریپست به معنای استفاده ازعکس و ویدئوی دیگران برای تولید محتوا می باشد

طبیعتا راه‌هایی وجود دارد که شما باید آنها را انجام دهید تا این کار به درستی انجام شود و مسیر را برای خودتان بسیار بسیار هموار تر کنید

قدرت هشتگ ها

هشتگ

شما باید برای پیدا کردن محتوای مناسب به جستجو و تحقیق بپردازید

جستجوی دیمی می‌تواند بسیار سخت باشد برای همین شما به یک روش آسان نیاز داریدیکی از این روشها استفاده از هشتگ ها است به عنوان مثال اگر  کار شما در زمینه مبل باشد میتوانید از هشتگهای مبل مبلمان مبلمان کلاسیک مبلمان مدرن و …  استفاده کنید همچنین در اینستاگرام قابلیتی وجود دارد که هشتگهای مورد نظرتان را فالو نمایید و در صورتی که کسی از این هشتگ ها در پست های استفاده کرد شما قادر به مشاهده این پست ها در هوم پیج تان خواهید بود

تنها قابلیت هشتگ ها این ها نیستند و شما می توانید هشتگ مخصوص خود را در پست ها و استوری های تان استفاده کنیدمنظور از هشتگ مخصوص هشتگ برند شده استیکی از مثال های هشتگ مخصوص میتواند # چی توز موتوری باشد. اگر شما هم از هشتگ های مخصوص خودتان استفاده کنید استفاده دیگران از مطالب شما  می‌توانید فالوور جذب نمایید.

 اجازه بگیرید

مهم نیست که از چه روشی برای بازنشر مطالب استفاده میکنید همیشه باید قبل از پست کردن آن مطلب از صاحبش اجازه بگیرید.  این کار نه تنها یک کار انسانی هست بلکه یک عمل قانونی نیز می باشد البته که ما در ایران قوانین کپی رایت نداریم اما باز هم برای جلوگیری از سوء تفاهم و مشکل بهتر است که اجازه گرفته شده باشد

همچنین کار دیگری که می توانید انجام بدهید این است که از فالوور های تان بخواهید که برای شما محتوا بسازند و در عوض شما به آنها این شانس را بدهید که در صفحه شما دیده شوند در این صورت شما با یک تیر ۲ نشان بزنید یعنی اولاً ریپست را خودتان انجام نمی دهید دوماً از محتوای  کاربران چه بسیار قابل اعتمادتر برای دیگران است استفاده می کنید.

منبع محتوا را مشخص کنید

همانطور که می دانید محتوای تولید شده توسط کاربر به شرکت و برند شما وابسته نیستند بنابراین بهتر است که این محتواها را به عنوان محتوای خود جای نزنید

برای مشخص کردن منبع محتوای شما  می‌توانید فرد مورد نظر را در پست مربوطه تگ کنید. تگ کردن میتواند چند نوع باشد یک اینکه هنگام آپلود پست فرد مورد نظر را تگ کنید  و حتی می‌توانید در کپشن با استفاده از  نماد @  ایشان را تگ کنید تا افرادی که پست شما را مشاهده می کنند بتوانند با کلیک روی آیدی آن فرد وارد پیج اش شوند.

با توجه به قوانین اینستاگرام شما نمیتوانید عکس یا فیلمی را با کپی کردن ریپست کنید. همچنین از لحاظ اخلاقی هم این کار درست نیست .همچنین مشخص کردن منبع ریپست  حس خوبی دارد و همچنین برند و پیج شما را معتبرتر کند.

خیلی اوقات ما در اینستاگرام مشاهده می‌کنیم که فردی می گوید که فلان برند از عکس و فیلم ایشان بدون اجازه استفاده کرده و ریپست کرده است. این کار تفاوتی با دزدی ندارد و همچنین اعتبار برند را بسیار پایین می آورد پس بهتر است که موقع ریپست کردن منبع  اش را مشخص کنید که این کار هم به نفع شما و هم به نفع صاحب محتوا است.

 ۴ راه ساده اشتراک گذاری مجدد محتوا

 در فیسبوک شما به راحتی می توانیدبا فشار دادن یک دکمه پست مورد نظرتان را مجدداً به اشتراک بگذارید اما در اینستاگرام بازنشر و ریپست کار ساده ای نیست

پس در ادامه به شما چندروش ساده و خاص یاد خواهیم داد که به شما کمک می کند  محتوایی را که در اینستاگرام پیدا کرده اید را به راحتی مجدداً به اشتراک بگذارید

اپلیکیشن Repost for Instagram

 Repost for Instagram یک اپلیکیشن است  که هم برای  آیفون و هم برای اندروید ساخته شده است. این برنامه مستقیماً با اینستاگرام کار می کند و کار ریپست را برای شما آسان می کند.

اپلیکیشن repost for instagram

حالا که در مورد مزیت هایش فهمیدیم چگونه با آن کار کنیم ؟

بسیار ساده است اول از همه شما باید پستی را که میخواهید بازنشر کنید را شناسایی کنید سپس روی نماد سه نقطه ای کهدر بالا سمت راست پست قرار گرفته است کلیک کنید و لینک آن را کپی کنید پس از انجام این کار برنامه Repost for Instagram را اجرا کنید. در این مرحله نیازی ندارید که پیوندی را که کپی کرده اید را جایگذاری کنید چراکه به محض باز کردن این اپلیکیشن پست مورد نظر شما به صورت کاملا خودکار به شما نمایش داده خواهد شد.

سپس باید نوع آیکون بازپخش را که در اینستاگرام شما نمایش داده  خواهد شد را انتخاب نمایید . این نماد بر روی ریپست شما نمایش داده خواهد شد که شامل نام صاحب و همچنین نماد ریپست است.

 به محض اتمام کار فقط باید بر روی دکمه repost  کلیک کنید و سپس آن را در اینستاگرام کپی نمایید . پس از تمام این کارها می توانید پست را  ویرایش کنید و آن را به اشتراک بگذارید.

توجه داشته باشید که در تمامی موارد  منبع پست مشخص خواهد شد . 

Repost for Instagram یک برنامه محبوب می باشد  با این حال این تنها راهی نیست که شما می توانید با استفاده از آن محتوای دیگران را استفاده کنید.

 در ادامه با چند برنامه مفید دیگر نیز آشنا می شوید:

instaRepost

این هم یکی از برنامه های کاربردی و ساده می باشد . طرز کار این برنامه به این صورت می باشد که بعد از اینکه پست مورد نظر خود را پیدا کردید با استفاده از این برنامه آن را باید در گالری گوشی خود ذخیره کنید سپس برنامه اینستاگرام را اجرا  کنید و  همان روند پست گذاری معمولی را ادامه دهید .

DownloadGram

دانلودگرام

 این گزینه برنامه نیست بلکه وبسایتی است که شما از طریق آن می توانید با کپی کردن لینک پست موردنظرتان آن را دانلود کنید. اگر از گوشی استفاده کنید محتوای مورد نظر در گالری ذخیره خواهد شد برگرد از کامپیوتر استفاده نمایید در پوشه دانلودهای تا می توانید آن را بیابید . سپس مراحل پست گذاری را همانطور که میدانید هستید  انجام دهید.

نقطه قوت این وب سایت این است که تصاویر و ویدئوهای مورد نظر شما را با کیفیت بالا به شما تحویل می دهد.

استفاده از اسکرین شات گوشی

یکی از گزینه های موجود استفاده از اسکرین شات گوشی می باشد به این صورت که شما از پست مورد نظر تان اسکرین شات میگیرید و این عکس در گالری شما ذخیره می شود که با ابزارهای موجود در گوشی مانند کراپ میتوانید حاشیه ها را از بین ببرید و در اینستاگرام پست کنید.

 اما در نظر داشته باشید که در این صورت روی عکس هیچ منبعی ذکر خواهد شد و اگر بخواهید منبع ای ذکر کنید باید همانگونه که به شما یاد دادیم در کپشن این کار را انجام دهید .

این راه ها همان ۴ راهی  هستند که به شما قول دادیم تا یادتان بدهیم . همیشه به یاد داشته باشید که قبل از اشتراک گذاری محتوای دیگران از صاحب محتوا برای ریپست کردن اجازه بگیرید. 

کامنت بگذارید ...