جذب فالوور طبیعی

۱۴ روش تضمینی جذب فالوور ارگانیک در سال ۲۰۲۱

اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ یک میلیارد کاربر فعال داشت و این عدد همچنان در حال افزایش است.این شبکه ی اجتماعی بر پایه ی عکس و ویدیو می باشد و رقابت در آن برای دیده شدن سخت تر و سخت تر می شود.

این دیده شدن شامل جذب فالوور و تعامل کاربران با شما به صورت لایک و کامنت است که لازمه ی رشد پیج شما برای اهداف شخصی و یا گسترش کسب و کار است.

برخی از کاربران به دنبال فالوور های بیشتر برای پیدا کردن افراد همفکر و دارای علایق مشترک هستند و برخی به دنبال پیدا کردن مشتری برای محصولات و خدماتشان می باشند.

اپلیکیشن اینستاگرام را بر روی گوشی خود نصب کنید، چند ایده خلاقانه برای تولید محتوا پیدا کنید تا ما به شما کمک کنیم با استفاده از ویژگی های اینستاگرام، شما با مخاطبانتان ارتباط برقرار کنید.

ما در این مقاله قصد داریم که به شما چند روش آسان برای پیدا کردن مخاطبانتان و جذب فالوور معرفی کنیم اگر چه شما می توانید از سایت فالوور آفیشیال، با خرید فالوور اینستاگرام و خرید لایک اینستاگرام این مسیر را برای خود هموار تر کنید.

راهنمای مقاله

۱- استفاده از ریل اینستاگرام (instagram reels)

تصور کنید امکانی بود که شما یک تبلیغی در مورد خودتان و یا در مورد برندتان را به اشتراک بگذارید و همه آن را می دیدند.خب باید به شما بگوییم که اینستاگرام به تازگی ویژگی جدیدی به نام ریل به اپلیکیشن اش افزوده است که شما می توانید ویدیو هایی با حداکثر زمان ۳۰ ثانیه را به اشتراک بگذارید.

ریل اینستاگرام
instagram reels

ریل کجای اینستاگرام است؟

زمانی که وارد برنامه اینستاگرام می شوید، در قسمت پایینی صفحه و درست در وسط آن می توانید ریل را مشاهده کنید.

قسمت جالب این است که ریل ها را نه تنها فالوور های شما بلکه همه می بینند و با استفاده از این قابلیت که امکان اضافه کردم موسیقی به ویدیو هایتان هست شانس ویروسی شدن تان بسیار بالا است.

محتوای جذاب و بی نظیر بسازید تا به کسانی که در آینده فالوور و دنبال کننده شما خواهند بود نشان داده شوید.

همانند آی جی تی وی (IGTV) ، ریل ها هم در پروفایل شما نمایش داده می شوند بنابرین فالوور های شما به راحتی می توانند به تمامی ریل های شما دسترسی داشته باشند.

یک ریل کوتاه اینستاگرامی می تواند یک مقدمه بر یک ویدیو بلند مدت تر باشد. از آنجا که ریل ها به همه افرادی که به محتوای مشابه ریل ذکر شده علاقه نشان داده اند نشان داده می شود و فقط به فالوور هایتان نمایش داده نمی شود پس می تواند یک وسیله ای برای جلب توجه و تحریک حس کنجکاوی در مردم باشد و این عمل برای شما می تواند تعداد زیادی فالوور جذب کند.

 ما همچنین به شما پیشنهاد می کنیم تا ویو اینستاگرام بخرید تا شانس خود را برای رفتن به اکسپلور اینستاگرام افزایش دهید.

چرخه تولید محتوای ریل :

  • یک فیلم کوتاه در باره یک موضوع ایجاد کنید. جزییات زیادی فاش نکنید و مخاطبان را به دیدن و دنبال کردن پیج تان بکنید.
  • ویدیو را در ریل اینستاگرام به اشتراک بگذارید.
  • کاربرانی که فالوور شما نیستند ویدیو را مشاهده می کنند.
  • قسمتی از آنها شما را فالو می کنند.
  • این چرخه را تکرار کنید.
  • سری IGTV های خودتان را بسازید.

ساختن سری ویدیو های آی جی تی وی این امکان را به شما می دهد که فالوور های جدید بدست آورید، چرا که اکثر مردم اوقات خالی شان را در شبکه های اجتماعی سپری می کنند و اگر شما بتوانید ویدیو های بالای ۱ دقیقه بسازید مطمین باشید که نتیجه کارتان را خواهید دید.

تهیه کردن یک سری فیلم هایی که شما به آن اهمیت می دهید، به کاربران اینستاگرام دلیلی برای فالو و دنبال کردن شما می دهد.این نکته را هم در نظر داشته باشید که الان ویدیو ها جذابیت بیشتری نسبت به عکس ها و عکس ها هم جذابیت بیشتری نسبت به متن در بحث تولید محتوا دارد.

چند ایده برای سری های IGTV

اگر زمینه کاری شما آشپزی است، می توانید یک سری ویدیو های آشپزی در مورد پخت انواع پاستا بسازید و در مورد أنواع سس ها و تاریخچه و … توضیح دهید.

اگر زمینه کاری شما فشن و مد است، سری IGTV شما می توانید در مورد انواع آرایش یا ست کردن لباس ها و یا رازهای شیک پوش بودن با بودجه کم باشد.

بدین صورت می توانید به صورت ارگانیک به جذب فالوور بپردازید.

۲ – فراگیر و متنوع باشید

در حین تولید محتوا، حواستان باشد که محتوا های همه جانبه تولید کنید به این معنی که برای محتوای هایتان کپشن های بی نظیر بسازید ، از هشتگ ها استفاده کنیم و حدالامکان برای ویدیو ها زیرنویس داشته باشید.

طبق تحقیقات، ۸۵ درصد ویدیو ها به صورت بی صدا پخش می شوند. پس باید شما با زیرنویس و ابزار های دیگر، توجه بیننده ها را جذب کنید.

همینطور خود محتوا هایتان هم باید تنوع داشته باشد به این صورت که هر از گاهی باید محتوای انگیزشی، هر از گاهی محتوای خنده دار و … را به اشتراک بگذارید تا محتواهای شما برای مخاطبانتان سرگرم کننده باشد.

۳ – با اینفلوینسر های کوچک کار کنید

برخی از اینفلوینسر های اینستاگرامی میلیون ها فالوور دارند و درآمد آنها چند صد میلیون است.این گونه افراد تمایل چندانی برای کار با افراد تازه کاز ندارند چرا که مسیر پول درآوردن از اینستاگرام را می دانند و در صورتی با افراد تاز کار همکاری می کنند که هزینه هنگفتی را دریافت کنند. اما شما به راحتی می توانید با اینفلوینسرهای کوچک همکاری کنید.

اینفلوینسر های کوچک چه کسانی هستند؟

اینفلوینسر های کوچک، افرادی هستند که در اینستاگرام بین ۱۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ فالوور دارند و برای رشد دادن پیج شما عالی هستند.

همچنین اینفلوینسر های کوچک وقت بیشتری را برای تولید محتوا می کنند و به همین دلیل نرخ تعامل بالایی دارند و می توانند بهترین نتیجه را نسبت به هزینه برای شما به ارمغان بیاورند.

۴ – پست های صمیمی و خودمانی بسازید

در این دوره که همه در شبکه های اجتماعی در حال نقش بازی کردن هستند، مردم آگاه شده اند و به دنبال محتوا های واقعی هستند.

در این نوع محتوا شما میتوانید نظراتتان را نسبت به مسایل روز مطرح کنید، افکار خود را چه مثبت چه منفی بروز دهید اما یادتان باشد که نباید حاشیه بروید.

بهترین حالت این است که شما در مورد مسایل روز مربوط به موضوع پیج تان نظر بدهید و در مورد سایر موارد، به ندرت محتوا بگذارید.

این نکته را هم به خاطر بسپارید که الگوریتم اینستاگرام پست ها با مشارکت زیاد را ترجیح می دهد و به اشتراک گذاری یک پست صمیمی میتواند کلید رسیدن به نرخ تعامل بالا باشد.

همچنین شما می توانید با خریدن لایک برای پست هایتان از ما،شانس خود را برای رفتن به اکسپلور زیاد کنید.

۵ – مانند یک انسان رفتار کنید

از آنجایی که کاربران می خواهند با افراد ارتباط برقرار کنند، بعد از ساخت هر پست و یا استوری، حتما سعی کنید که جواب برخی از کامنت ها در زیر پست و یا ریپلای های را در دایرکت بدهید تا این که کاربران اشتیاق بیشتری برای تعامل با شما داشته باشند. ارتباط مستقیم با کاربران، نشان دهنده ی اهمیت دادن شما به دنبال کنندگان تان است.

برخی از دغدغه ها و مشکلات مشترک در جامعه را به اشتراک بگذارید.این حالت باعث ایجاد حس همدردی میشود که از عوامل اصلی برای جلب اعتماد کاربران است.این دغدغه می تواند گرانی، مشکلات پاندمی کرونا و …. باشد که شما را در جذب دنبال کننده کمک می کند.

۶ – تبلیغ محتوای اینستاگرامی تان را در سایر پلتفرم ها بکنید

تبلیغ محتوای اینستاگرامی

شما محتوایی که برای اینستاگرام می گذارید را می توانید در شبکه های اجتماعی دیگر مانند tiktok ، telegram ، apparat و … به اشتراک بگذارید و کسی که آن را میبیند را تشوق به دنبال کردن در اینستاگرام بکنید.

همچنین اگر وب سایت اختصاصی برای خودعان داشته باشید می توانید وروردی های گوگل را هم دعوت به فالو کردن تان بکنید.

ایمیل فرستادن و تبلیغ محتوایتان هم می تواند یک گزینه دیگر باشد .

همانطور که می بینید راه های بسیاری برای پروموت کردن محتوایتان دارید و با تلاش می توانید به نتیجه خوب برسید.

۷ – کپشن های تان با جزییات باشد.

این که عکس ها و ویدیو ها در اینستاگرام بسیار مهم اند، در آن شکی نیست.اما این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که نوشتن کپشن هایی که جزییات دارند هم عامل مهمی در جذب فالوور هست.

طول کپشن در اینستاگرام طی سال های اخیر ۲ برابر شده است و این نشان دهنده زیاد شدن اهمیت کپشن شده است.

۸ – پروفایل تان را قابل سرچ تر بکنید

اینستاگرام، همانند گوگل و … شبیه به موتور های جستجوگر کار می کند.اساس کار موتور های جستجوگر، کلیدواژه ها هستند.پس بر أساس این اطلاعات، اگر شما کلیدواژه های اصلی کارتان را در یوزرنیم و همچنین بیوگرافی پیجتان جای دهید، به راحتی با سرچ کردن، مخاطبان هدف تان شما را پیدا خواهند کرد و بخشی از آنها به فالوور هایتان تبدیل خواهند شد.

با پروفایل اینستاگرام تان مثل وب سایت رفتار کنید

یک روش بسیار ساده این است که کدام کلمات کلیدی با کار و حوزه شما همخوانی دارند و آن ها را در پروفایل تان استفاده کنید.

به عنوان مثال اگر نیچ شما عکاسی خانوادگی است، می توانید از کلماتی مثل “دوربین” ، “عکس خانوادگی” ، “خاطرات”  و … استفاده کنید.

اما این کار چه فایده ای دارد؟

زمانی که کاربران به دنبال چیزی هستند، آن را جستجو میکنند. پس اگر شما ترفند هایی که ما برای شما گفتیم را انجام دهید، بازدیدکنندگانی دریافت خواهید کرد که علاقه مند و به دنبال حوزه شما هستند و امکان تبدیل آن ها از بازدیدکننده به دنبال کننده و فالوور بسیار زیاد است.

۹ – لایو برگزار کنید

لایو اینستاگرام

اینستاگرام امکانات بسیار زیادی را برای کاربران ایجاد کرده است تا واکنش کاربران به صفحات را ارزیابی کند.لایو هم یکی از این امکانات است که شما به صورت زنده ویدیو به اشتراک می گذارید و افراد می توانند با شما به صورت انلاین و زنده تعامل داشته باشند.

کاری که شما می توانید در لایو اینستاگرام انجام دهید، می تواند معرفی محصول، نشان دادن توانایی و تخصص و… باشد که در این هنگام، کاربران هم بلافاصله می توانند نظرات شان و… را با شما در لایو به اشتراک بگذارند.

با لایو فروشتان را چند برابر کنید

فرض کنید محول شما ریمل است و می خواهید ریمیل بفروشید. چقدر عالی می شود که شما لایو بگذارید و به مردم در مورد ریمل توضیح دهید که ماندگاری اش فلان ساعت است و با محیط زیست سازگار است و محصول سرب ندارد و….

در همین حین هم فالوور های تان می توانند از شما سوالات شان را بپرسند و شما پاسخ بدهید.

لایو گرفتن راحت ترین کار دنیاست!

لایو گرفتن نیازی به ادیت ویدیو ندارد و یک ارتباط کاملا صمیمانه است که می تواند به شما در دیجیتال مارکتینگ کمک کند. نکته قابل توجه این است که، باید جلوی دوربین خجول و استرس زده نباشید و فن بیان خوب هم می تواند به کار شما کمک کند.

۱۰ – یک چالش و یا یک بازی به راه بیاندازید!

چالش هایی که در اینستاگرام صورت می گیرد، باعث تشویق کاربران به تعامل با شما می شود که اخیرا این چالش ها توسط افراد استانبول نشین کازینو دار انجام می شوند اما شما می توانید با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران، چالش های طنز گونه و سرگرم کننده ایجاد کنید که به نفر اول جایزه ارزنده و نفیسی تعلق بگیرد.

یک نمونه از چالش های اخیر اینستاگرامی:

چالش سطل آب یخ خیریه ALS

چالش آب یخ

شما هم در این مورد فکر کنید و با یک ایده خوب شروع به تشویق مردم به چالش با رعایت موازین شرعی و اخلاقی بکنید تا نتیجه انفجاری چالش را بر روی پیج اینستاگرام تان مشاهده کنید.

۱۱ – هشتگ های مخصوص خودتان را بسازید

خیلی از برند ها و شرکت های مطرح دنیا از هشتگ های مخصوص خودشان برای ماندگار شدن شان در ذهن مخاطب استفاده میکنند. به دنبال هشتگ ها و اسم های خاص برای برندتان باشید تا همیشه در ذهن مشتری باقی بمانید و مشتری بتواند با استفاده از آن هشتگ به راحتی به شما دست یابد.

۱۲ – از تیکه کلام های مخصوص خودتان استفاده کنید

یکی از راه های ماندگار شدن در یاد مخاطب، استفاده از تکیه کلام های مخصوص خودتان است. مهم نیست که شغل تان چه چیزی است و در کدام زمینه فعالیت می کنید. با داشتن تکیه کلام در یاد فالوور ماندگار شوید.

۱۳ – از فیلتر ها برای جذب فالوور استفاده کنید

فیلتر ها از خیلی وقت پیش وجود داشتند و اپلیکیشن هایی مثل اینستاگرام و اسنپ چت هم قابلیتی افزودن اند که به راحتی با چند کلیک می توانید روی تصویر و حتی روی صورت تان فیلتر هایی مثل عینک و یا گوش گربه بگذارید.

اکنون شما هم می توانید فیلتر مخصوص خودتان را به اشتراک بگذارید و دیگران از آن استفاده کنند پس این یک فرصت استثنایی برای تبلیغ خودتان و یا برند تان در اینستاگرام است.

بهترین قسمت این فیلتر ها، برای کسی مهم نیست که چه کسی این فیلتر را ساخته است و مهم این است که کاربران از فیلتر شما لذت ببرند و بتوانند با آن محتوای خلاقانه بسازند. شما هم می توانید با وصل کردن این فیلتر ها به برندتان، بیشتر دیده شوید و جذب فالوور کنید.

ساختن فیلتر دانش کامپیوتری می خواهد، اگر دنبال یک فیلتر اینستاگرامی حرفه ای هستید می توانید طراحی فیلتر اینستاگرام تان را به ما بسپارید.

۱۴ – با پیج های مشابه پیج تان همکاری کنید.

وقتی که می خواهید فالوور های بیشتری کسب کنید، می توانید با پیج ها و برند های مشابه خودتان کار کنید و در موضوعات مختلف با هم همکاری کنید.

می توانید در ساختن محتوا همکاری کنید، لایو های مشترک برگزار کنید و در مورد موضوعات مربوط به کسب و کارتان صحبت کنید و مشاوره بدهید.

در این حالت نیازی به پرداخت وجه ندارید و رایگان تبلیغ خود را کنید.

بعضی از پیج هایی هستند که کارشان با کار شما متفاوت است اما محصولات شما و آن ها با هم مرتبط اند. به عنوان مثال اگر کار شما فروش گوشی است و پیج دیگری در زمینه قاب گوشی فعالیت می کند، می توانید با تبلیغ یکدیگر کسب و کارتان را رونق بدهید.

نتیجه گیری  

مانند همه ی شبکه های اجتماعی، هدف اینستاگرام سرگرم کردن مردم با کانکت کردن آنها به یکدیگر هست.اگرپیج شما هم محتوای سرگرم کننده و جذاب و متنوع داشته باشد می توانید فالوور جذب کنید.

در این مسیر شما ابزار های زیادی همانند پست، استوری، لایو، ریل، هشتگ و … دارید که اگر همه آنها را با هم استفاده کنید و نوع استفاده از این ابزار ها را بلد باشید پیشرفت شما تضمین شده است.

در کنار این ابزار ها برای جذب فالوور طبیعی، محصولات ما هم می تواند به شما در مسیر رشد پیج تان کمک زیادی کند.

کامنت بگذارید ...