همه آن چیزی که در مورد اکسپلور اینستاگرام باید بدانید!

در اکثر شبکه های اجتماعی ، معرفی خودتان به دیگران عملا از راه تبلیغات پولی انجام پذیر است اما اکسپلور اینستاگرام از امکانات رایگان اینستاگرام است که می توانید از آن ، برای معرفی پیج تان و در نتیجه جذب فالوور ارگانیک به صورت کاملا رایگان بپردازید.

اگر که پست یا استوری شما شانس دسترسی به اکسپلور را داشته باشد ، نتایج اش افزایش بازدید ، لایک ، فالوور و در نتیجه افزایش فروش خواهد بود. ( در صورتی که محصول بفروشید )

با تیم فالوور آفیشیال همراه باشید تا سیر تا پیاز اکسپلور اینستاگرام را بررسی کنیم.

راهنمای مقاله

اکسپلور اینستاگرام چیست؟

اکسپلور اینستاگرام بخشی از این شبکه اجتماعی است که از مجموعه عکس ها و ویدئو ها تشکیل شده است.

این مجموعه پست ها و استوری ها برای هر کاربر منحصر به فرد است و اینستاگرام با این وسیله به کاربران اش محتوا های عمومی ای را نشان می دهد که ممکن است آنها بپسندند.

الگوریتم اکسپلور اینستاگرام بر اساس یادگیری ماشین درست شده است و این الگوریتم خود به خود بهینه تر می شود تا رفته رفته نتایج بهتری را ارائه دهد.

در راستای این کار خود شرکت اینستاگرام هم اعلام کرده است که  :

ما به دنبال به روز کردن نوع عکس و ویدئو هایی هستیم که شما در اکسپلور اینستاگرام مشاهده می کنید تا نتایج مرتبط تری را ارائه دهیم.

Instagram

برای دسترسی به اکسپلور ، کافی است تا آیکون ذره بین مانند که در کنار آیکون خانه مانند است را بزنید.

زمانی که وارد بخش اکسپلور شدید ، در بالای صفحه بخشی برای جست و جوی افراد ، هشتگ ها ، مکان ها و … وجود دارد و بقیه ی صفحه شامل محتوایی است که راجع به آن صحبت کردیم.

اکسپلور اینستاگرام چگونه کار می کند؟

شما نمی توانید 2 کاربر اینستاگرام پیدا کنید که اکسپلور شان یکسان باشند. به خاطر این که محتوایی که هر کاربر در بخش اکسپلور می بیند ، برای همان کاربر شخصی سازی شده است.

الگوریتم های اینستاگرام در بخش اکسپلور ، از فناوری “یادگیری ماشین” استفاده می کنند و بر اساس برخی پارامتر ها محتوا هایی را به شما نشان می دهند که مورد پسند شما باشد.

اما چگونه؟

به طور کلی سیستم یادگیری ماشین اینستاگرام ، شما را زیر نظر نگه می دارد و پست ها و استوری هایی را که شما پسند کرده اید و یا چندین بار مشاهده کرده اید را می فهمد. علاوه بر این ، کسانی را که شما دنبال کرده اید را هم زیر نظر نگه می دارد و بر اساس همه ی این اطلاعات ، پست و استوری هایی را که به آن ها مرتبط باشد را به شما نمایش می دهد.

جالبی ماجرا اینجاست که اگر هم سلیقه ی شما بعد از مدتی عوض شود ، یادگیری ماشین همواره در حال به روز کردن خود است و مطابق با سلیقه ی شما ، محتوای اکسپلور هم تغییر خواهد یافت.

الگوریتم یادگیری ماشین در اینستاگرام

فوایدی که اکسپلور اینستاگرام برای پیج شما دارد

نمایش داده شدن پست یا استوری شما در اکسپلور اینستاگرام ، به معنی قرار گرفتن در معرض دید بیشتر است.

و این فرصت فوایدی برای شما دارد :

 1. افزایش Engagement پست یا استوری ای که به اکسپلور رفته است ( یعنی افزایش تعداد لایک و کامنت و … نسبت به حالت نرمال )
 2. افزایش دنبال کننده ها (فالوور ها)
 3. افزایش Engagement کل پست ها به دلیل جذب فالوور های جدید
 4. افزایش نرخ تبدیل
 5. افزایش فروش

به دنبال این هستید که پست هایتان به اکسپلور برود؟ با ما همراه باشید.

چگونه به اکسپلور اینستاگرام برویم؟

چگونه به اکسپلور اینستاگرام برویم؟

همانطور که دیدید اکسپلور اینستاگرام مزایای زیادی دارد و تقریبا آرزوی هر اینستاگرامر این است که پست هایش در این بخش نمایش داده شود اما واقعیت این است که تنها بخشی از کاربران اینستاگرام ، محتوایشان به اکسپلور می روند.

اما با این حال شما به راحتی با انجام دادن چند کار کوچک می توانید شانس خودتان را چند برابر کنید. اگر که می خواهید محتوای اینستاگرامی تان به اکسپلور برود ، باید نکات زیر را رعایت کنید :

 1. مخاطبانتان را بیشتر بشناسید و متناسب با سلیقه آن ها ، تولید محتوا کنید.

  وقتی که شما مخاطبانتان را به خوبی بشناسید ، سلایق و خواسته های آن ها را هم می فهمید و به راحتی می توانید محتوایی بسازید که آن ها دوست داشته باشند. چون زمانی که فالوور شما محتوا را دوست داشته باشد آن را لایک می کند و با آن تعامل برقرار می کند.( تعامل = لایک ، کامنت ، اشتراک گذاری و …‌)

 2. کیفیت حرف اول را می زند.

  در اینستاگرام مهم نیست که چقدر فعال هستید ، چیزی که مهم است کیفیت محتوای شماست. به همین خاطر است که می گوییم کیفیت را فدای کمیت نکنید چرا که زمانی که شما محتوای بی کیفیت با تعداد بالا تولید می کنید ، کاربران را خسته می کنید و با این کار پیج شما نابود می شود.

 3. از لایک و ویو فالوور آفیشیال استفاده کنید.

  یکی از عواملی که استفاده از آن باعث افزایش شانس شما برای رفتن به اکسپلور می شود ، استفاده از سرویس های خرید لایک و خرید ویو است.

 4. در پست هایتان از هشتگ ها و تگ لوکیشین استفاده کنید.

  از عواملی که اینستاگرام برای نمایش پست های مرتبط به کاربران اش استفاده می کند ، هشتگ ها و مکانی است که پست در آن تگ شده است. استفاده درست از این گزینه ها برای رفتن به اکسپلور مفید است.

 5. محتوا را در زمان مناسب به اشتراک بگذارید.

  این که بدانید اکثر فالوور های شما بیشتر چه زمان هایی آنلاین هستند و بتوانید در آن تایم پست هایتان را به اشتراک بگذارید از عوامل مهمی برای حضور در اکسپلور اینستاگرام است. مقاله پیشنهادی : بهترین زمان پست گذاری در اینستاگرام

 6. از کاربران بخواهید تا برای شما کامنت بگذارند.

  اینستاگرام در صورتی پست شما را به اکسپلور می برد که اولا فالوور های شما از آن محتوا خوششان بیاید. طبیعی است کسی که از محتوایی خوشش می آید ، آن را لایک می کند و می پسندد. این که شما هم از کاربران دعوت کنید که برای شما کامنت بگذارند ، می تواند موثر باشد.

چگونه در اکسپلور اینستاگرام فالوور بیشتری بگیریم؟

زمانی که پست شما به اکسپلور اینستاگرام می رود یک فرصت عالی برای دیده شدن و جذب دنبال کننده برای شما ایجاد می شود. اما وقتی که می توانیم دنبال کننده ی بیشتری جذب کنیم ، چرا به کم تر راضی باشیم؟

برای این کار ، کافی است که کاربران را با ارائه ی دلیل به دنبال کردن دعوت کنید. این دعوت می تواند در وسط محتوا ، در کپشن و … باشد اما نکته ی مهم این است که دلیل قانع کننده ای به کاربر بدهید. به عنوان مثال اگر در حوزه گردشگری فعالیت می کنید ، می توانید وعده هایی مثل “هر روز یک لوکیشین جذاب” به بیننده بدهید تا شما را فالو کنید.

جمع بندی

اکسپلور اینستاگرام یک امکان بسیار عالی برای جذب دنبال کننده و رشد پیج می باشد و تا حد ممکن باید از این فرصت رایگان استفاده کرد.

در این مقاله عواملی که باعث می شود محتوای شما به اکسپلور برود را به شما معرفی کردیم و شما اگر همه این نکات را رعایت کنید ، 100% به اکسپلور دست می یابید.

حتی در مورد کار هایی که باعث می شود نرخ تبدیل شما افزایش پیدا کند هم به شما توضیح دادیم تا نهایت استفاده را از این امکان اینستاگرام ببرید.

 

تیم فالوور آفیشیال آرزوی موفقیت برای شما دارد.

 

منبع : https://blog.hootsuite.com/get-brand-instagrams-explore-page/

کامنت بگذارید ...